Hernia U

Zde přinášíme odkaz na unikátní edukativní stránky HerniaU.com, kde můžete sledovat bezpočet videozáznamů z operačních sálů, přímé přenosy, ale také články a další dokumenty související s problematikou řešení kýly.

Navštívit výrobce

Komplexní rekonstrukce břišní stěny

Pro komplexní rekonstrukci břišní stěny přináší BD Bard Davol tři možnosti účinného řešení: plně vstřebatelný Phasix ST se vstřebatelnou separační vrstvou, a kolagenová síťka  Xenmatrix, která může být doplněna antibakteriální vrstvou (Xenmatrix AB).

Phasix ST
Xenmatrix AB
Xenmatrix
Navštívit výrobce

Fixace

Fixace kýlních sítěk při laparoskopických výkonech představuje samostatnou kapitolu. Vybírat můžete z několika možností, ať už dáte přednost vstřebatelné či nevstřebatelné variantě: nejnovějšími fixátory jsou OptiFix a Optifix AT se zahnutým dříkem. Mezi stálice patří CapSure, SorbaFix a Permafix.

SorbaFix
CapSure
OptiFix
Optifix AT
PermaFix
Navštívit výrobce

Ventrální kýla

Pro řešení ventrální kýly nabízí výrobce BD Bard Davol širokou paletu implantátů vhodných pro nejrůznější operační techniky. V nabídce naleznete oblíbenou síťku VentraLight ST, se vstřebatelnou nepřilnavou Sepra vrstvou. Stejná síťka je základem systému Echo PS a Echo 2, kde je navíc i nafukovací rastr, usnadňující rozvinutí síťky. Pro otevřené výkony pak Sepra technologii využívá síťka Ventrio ST.

Sepramesh IP Composite je polypropylenová síťka s hydrogenovou vrstvou, která se vstřebává za 30 dní.

Další skupinou sítěk jsou Composix E/X a odlehčená Composix L/P, kde je nepřilnavá vrstva nevstřebatelná – ePTFE a síťka je opatřena výstuhou pro snadné rozvinutí.

Novinkou ve světě řešení kýly je síťka Phasix, která je plně vstřebatelná!

VentraLight ST
Phasix
Composix E/X Mesh
Composix L/P Mesh
Dulex
Echo 2
Echo PS
Ventrio
Ventrio ST
Sepramesh IP Composite
Navštívit výrobce

Tříselná kýla

V oblasti řešení kýly patří BD Bard s divizí Davol ke světové špičce. Pro pacienty s tříselnou kýlou jsou v nabídce především tvarované síťky 3D Max a lehká 3D Max Light, anebo ploché síťky nejrůznějších tvarů a velikostí, rovněž ve variantě Bard mesh a lehké Bard Soft mesh. Dalšími možnosti řešení poskynou implantáty OnFlex anebo PerFix Plug.

Modified OnFlex
PerFix Plug
3D Max Light
Bard Soft Mesh Pre-shaped
Bard Soft Mesh
Navštívit výrobce