Produkty výrobce BD - Davol

BD – Davol přináší ucelené široké portfolio kýlních sítěk a fixačních systémů (Capsure). Mimo klasických lehkých polypropylenových sítěk (SoftMesh, 3D Max Light…), také síťky separační (VentraLight apod.) a nejnověji plně vstřebatelné (Phasix).

Polypropylenové síťky

BD - Davol

Polypropylenové síťky představují hlavní segment nabídky pro řešení kýly. Prohlédněte si kompletní portfolio sítěk, které spolehlivě vyřeší každou kýlu, ať už bude Váš operační postup jakýkoli.

Biosyntetické síťky Phasix

BD - Davol

Řada kýlních sítěk Phasix nabízí řešení pro všechny typy kýly a léčebné postupy (existuje plug, plochá síťka i varianta se Sepra separační vrstvou). Síťka Phasix není biologického původu, ale v dlouhodobém horizontu se kompletně vstřebává.

Tříselná kýla

BD - Davol

V oblasti řešení kýly patří BD Bard s divizí Davol ke světové špičce. Pro pacienty s tříselnou kýlou jsou v nabídce především oblíbené tvarované síťky 3D Max a lehká 3D Max Light, anebo ploché síťky nejrůznějších tvarů a velikostí, rovněž ve variantě Bard mesh a lehké Bard Soft mesh. Dalšími možnostmi řešení jsou implantáty Modified OnFlex anebo PerFix Plug.

Pupeční (umbilikální) kýla

BD - Davol

Fixace kýlních sítěk při laparoskopických výkonech představuje samostatnou kapitolu. Vybírat můžete z několika možností, ať už dáte přednost vstřebatelné či nevstřebatelné variantě: nejnovějšími fixátory jsou OptiFix a Optifix AT (se zahnutým dříkem). Mezi stálice patří permanentní CapSure a vstřebatelný SorbaFix.

Ventrální kýla

BD - Davol

Pro řešení ventrální kýly nabízí výrobce BD Bard Davol širokou paletu implantátů vhodných pro nejrůznější operační techniky. V nabídce naleznete oblíbenou síťku VentraLight ST se vstřebatelnou nepřilnavou Sepra vrstvou. Stejná síťka je základem systému Echo PS a Echo 2, jehož součástí je navíc i nafukovací rastr usnadňující rozvinutí síťky. Pro otevřené výkony pak Sepra technologii využívá síťka Ventrio ST.

Sepramesh IP Composite je polypropylenová síťka s hydrogelovou vrstvou, která se vstřebává za 30 dní.

Další skupinou sítěk jsou Composix E/X a odlehčená Composix L/P, kde je nepřilnavá vrstva nevstřebatelná z ePTFE materiálu. Síťky jsou opatřena výstuhou pro snadné rozvinutí.

Novinkou ve světě řešení kýly jsou plně vstřebatelné síťky Phasix a Phasix ST!

Komplexní rekonstrukce břišní stěny

BD - Davol

Pro komplexní rekonstrukci břišní stěny přináší BD Bard Davol několik možností účinného řešení: plně vstřebatelný Phasix ST se vstřebatelnou separační vrstvou, nebo kolagenovou síťku  Xenmatrix, která může být doplněna antibakteriální vrstvou (Xenmatrix AB).

Obsah stránek je určen pouze pro odbornou zdravotnickou veřejnost

Před vstupem na stránky SurgiCare.cz, prosím, vyberte jednu z možností: