Produkty výrobce Applied Medical

Americký výrobce, jednička na trhu jednorázových zdravotnických prostředků, neustále hledá inovativní řešení s důrazem na miniinvazivitu, komfort a bezpečí pacientů i zdravotníků.

Trokary Kii

Applied Medical

Trokary Kii, výrobce Applied Medical, to je široká škála jednorázových produktů s jedinečnými vlastnostmi.

Kii Shielded Bladed je oblíbený trokar s ochranným ostřím, které se ihned po dosažení břišní dutiny schová, aby nedošlo k nechtěnému poškození jiných tkání.

Kii Balloon Blunt Tip je trokar typu “Hasson”, s unikátním gelovým těsněním, které účinně uzavře malou incizi.

Všechny trokary jsou v nabídce s vroubkovanou kanulou (Z-Thread) anebo s jedinečnou balonkovou fixací (Advanced Fixation).

Laparoskopické nástroje Epix

Applied Medical

Rodina Epix se rozrůstá o další nové nástroje, a proto Vám vedle laparoskopických Nůžek, Grasperu a Disektoru můžeme nabídnout také Klipovač, Systém pro odsávání a proplach a monopolární nástroj s možností odsávání. Všechny produkty jsou jednorázové, aby Vám při každém výkonu zajistily perfektní službu bez kompromisů, a pacientovi jistou ochranu před infekcí.

Laparoskopické sáčky Inzii

Applied Medical

Inzii, to jsou laparoskopické sáčky různých velikostí. Ten nejmenší můžete použít s 5mm trokarem Kii, větší sáčky pak umožní extrahovat větší objem (až 1600ml). Všechny sáčky lze díky stahovacímu systému po uzavření snadno otevřít a znovu uzavřít, pokud je třeba extrakci během výkonu opakovat.

Retraktory Alexis

Applied Medical

Do rodiny oblíbených atraumatických retraktorů Alexis přibyl nový člen. Vedle již tradičních retraktorů Alexis (flexibilní) a Alexis O (rigidní) a speciálních modelů pro sekci (Alexis C-section) a pro ortopedické výkony (Alexis Ortho) je to Alexis se sběrným sáčkem, který umožňuje extrahovanou tkáň uložit do sáčku, a ochránit okolní tkáň při manipulaci s ní.

Gelové technologie

Applied Medical

Applied Medical přináší na operační sály unikátní gelové systémy GelPoint (dvě velikosti) pro výkony prováděné z jedné incize, a GelPoint Path pro kolorektální výkony. Výhodou gelového systému je volnost pohybu nástrojů a komfort pacienta. GelPoint Path (tři velikosti) je navíc nově vybaven stabilizačním vakem, který vyrovnává přirozený pohyb střeva, takže je práce v již tak velmi stísněném prostoru ještě pohodlnější.

Samostatnou kapitolou je pak GelPort, systém určený pro ručně asistovanou laparoskopii: https://appliedmedical.com/Products/Gelport

Laparoskopické příslušenství

Applied Medical

Láhev pro ohřívání laparoskopické optiky oceníte, pokud chcete zabránit jejímu mlžení. Láhev a její stojan jsou určeny pro opakované použití, těsnění hrdla láhve je jednorázové.

V této kategorii naleznete také oblíbené insuflační jehly, které díky své velikosti (13 gauge) umožňují velmi rychlou insuflaci.

Nástroj Voyant Open Fusion

Applied Medical

Elektrochirurgický nástroj určený pro otevřenou operativu. Délka čelistí 40mm umožňuje efektivní uzávěru tkáňových svazků a cév do průměru 7mm.

Nástroj Voyant Fine Fusion

Applied Medical

Tento nástroj pro jemnou práci při otevřené operativě oceníte například při elektrochirurgickém zákroku v oblasti krku, kde není pracovního prostoru nazbyt. Radiofrekvenční energie spolehlivě uzavírá tkáňové svazky a cévy do průměru 7mm.

Nástroj Voyant 5mm Fusion

Applied Medical

Elektrochirurgický laparoskopický nástroj vhodný pro 5mm trokar Kii nebo libovolný větší trokar. Radiofrekvenční energie spolehlivě uzavře tkáňové svazky a cévy o průměru až 7mm. Výrobce tento nástroj nově doporučuje k použití i při otevřené operativě!

Nástroj Voyant Maryland Fusion

Applied Medical

Elektrochirurgický nástroj s čelistmi typu “Maryland” umožňuje disekci tkáně a účinně uzavírá cévy s průměrem až 7mm. V nabídce jsou dvě varianty – dlouhý nástroj pro laparoskpii, a nově i krátká verze, kdy je dřík dlouhý jen 23 cm a umožňuje i pohodlnou práci při otevřeném výkonu.

Obsah stránek je určen pouze pro odbornou zdravotnickou veřejnost

Před vstupem na stránky SurgiCare.cz, prosím, vyberte jednu z možností: