14. KONGRES MINIINVAZIVNÍ CHIRURGIE OSTRAVA!!!

se uskuteční 10.-11.6.2021 v ostravském hotelu Clarion Congress Hotel Ostrava. Na základě vládních opatření lze uspořádat prezenční formu včetně společenského večera! Program kongresu bude připraven v několika tematických blocích, které opět spojuje miniinvazivita operačního přístupu. My Vás rádi přivítáme u našeho stánku na doprovodné výstavě. Těšíme se na Vás!

Celý příspěvek

Virtuální IHS 2021, 17.-19.5.2021

Mezinárodní herniologický kongres se letos, již podruhé, uskuteční on-line. Zeregistrujte se a připojte se k této tradiční události, kterou odvysílá portál www.HerniaU.com v průběhu tří podvečerů. Na portálu již nyní naleznete podrobnější informace.

Celý příspěvek

vNOTES webinář 18.2.2021

Ve čtvrtek 18.2.2021 začíná v 19 hodin 90 minutový webinář na téma modernizace vaginální chirurgie. Srdečně Vás zveme k seznámení s novým GelPointem, který umožní přístup zvaný vNOTES (vaginal natural orifice transluminal endoscopic surgery).

Registrace zde.

Celý příspěvek

PF 2021

Děkujeme Vám za přízeň v tomto nelehkém roce!

Vám i Vašim blízkým přejeme klidné prožití vánočních svátků a jen to nejlepší v novém roce 2021!

Celý příspěvek

66. Výroční konference ČUS ČLS JEP 2020 bude on-line!

Prezident ČUS, pan profesor MUDr. Roman Zachoval. PhD., MBA, Vás zve k návštěvě letošní výroční konference. Uskuteční se ve dnech 14.-15.10.2020, a její letošní on-line podoba přinese příležitost, oprostit se od zaběhnutých schémat, a pokusit se vytvořit zcela nový, moderní a interaktivní formát konference, který by v mnoha ohledech mohl být zajímavější, než její dosavadní pojetí.

Těšit se můžete na tradiční přednášku Evropské urologické asociace spolu s následnou diskuzí s profesorem A. Stenzelem, nepřijdete ani o oblíbené přehledové edukační kurzy a satelitní sympózia.


Celý příspěvek

IHS je letos on-line!

Letos v termínu 15.-17.9.2020 (vždy v čase 17 – 20 hodin SEČ) proběhne první virtuální mezinárodní herniologické sympozium, tedy “1st Virtual International Hernia Symposium“.

Zdarma je sympozium přístupné po registraci na vzdělávací platformě HerniaU.com

Program je rozdělen do tří tématických celků:

15.9.2020 Rekonstrukce břišní stěny

16.9.2020 Hiátová kýla

17.9.2020 Prevence kýly

Celý příspěvek

Voyant Maryland . . . je nově kratší!

Elektrochirurgický nástroj Voyant Maryland má nově svou zkrácenou variantu s dříkem dlouhým jen 23cm, takže své uplatnění nachází nejen v laparoskopii, ale i při otevřeném výkonu.

Rodina elektrochirurgických nástrojů Voyant se rozrostla o nového člena, krátkou verzi oblíbeného “Marylandu”. Zakřivené čelisti s disekčním hrotem jsou oblíbeným nástrojem. Čistě laparoskopické varianty produktu mohou mít dřík v délce 37cm nebo 44cm, nově je ovšem v nabídce i tento zkrácený model s dříkem dlouhým jen 23cm. Stejně jako všechny ostatní …

Celý příspěvek

Herniologický kongres 2020 bude 28.5. on-line!

Herniologický kongres 2020 bude 28.5. on-line!

Ve spolupráci s předsednictvím Evropské Hernia Společnosti /EHS/ a ve spolupráci se společností BD Bard si Vás s radostí dovolujeme pozvat  na první virtuální EHS kongres. Předsednictvo EHS zkompletovalo velice zajímavou a rozmanitou agendu zaměřenou na  tříselné a ventrální kýly.

Připojte se 28.května na naší vzdělávací platformě HerniaU.com

Jak se registrovat:

Prostřednictvím programu kongresuNavštivte https://www.herniau.com/registerVyplňte požadované políčka a vytvořte si uživatelské jméno, klikněte

Celý příspěvek

Rezūm léčba vodní párou

Léčba vodní párou využívá přirozenou energii vodní páry. Klinické studie potvrzují pozitivní bezpečnostní profil i skutečnou úlevu od příznaků spojených s BPH. Jedna aplikace trvá devět vteřin. Po tu dobu vodní pára prostupuje do ohraničeného prostoru prostatické tkáně, kde následně kondenzuje na buňkách a mění skupenství zpět na kapalné. Energie uvolněná při kondenzaci je dost silná, aby zasažené buňky usmrtila. Tyto odumřelé buňky tělo časem odstraní zcela přirozenou cestou – hojením. Prostata se tak zmenší a dojde k uvolnění tlaku na močovou trubici a …

Celý příspěvek

Co se stalo v roce… 2019

XXVIII. ČESKÁ UROGYNEKOLOGIE
2019

se koná 4.-5. prosince 2019 v pražském Clarion
Congress Hotel Prague

Hlavním letošním tématem celostátní konference je “Nové trendy a komplikace urogynekologické léčby”. V blocích se můžete těšit na téma Sestup pánevních orgánů a současná evidence v léčbě. Odpolední diskuse nastíní současný pohledna řešení inkontinence a komplikace tahuprostých pásek. Chybět nebudou ani kazuistiky a varia. U stánku společnosti SurgiCare si budete moci prohlédnout portfolio urogynekologických nástrojů a pásek pro řešení inkontinence značky Boston Scienfic. …

Celý příspěvek