XXVII. ČESKÁ UROGYNEKOLOGIE 2018

se koná 6. prosince 2018 v pražském Clarion Congress Hotel Prague

Hlavním letošním tématem celostátní konference je “Aktuální stav urogynekologie v České republice”. Zazní samozřejmě nejdůležitější odborná témata: léčba inkontinence a dysfunkcí pánevního dna, porod a pánevní dno. Chybět nebudou ani kazuistiky a varia. U stánku společnosti SurgiCare si budete moci prohlédnout portfolio urogynekologických nástrojů a pásek pro řešení inkontinence značky Boston Scienfic. Prohlédnout si budete moci jednorázový digitální ureteroskop LithoVue a také inteligentní elektrochirurgický systém Voyant. Těšíme se na Vaši návštěvu!

VIII. SJEZD ČESKÉ SPOLEČNOSTI KARDIOVASKULÁRNÍ CHIRURGIE

se koná 25. – 27. listopadu 2018 v hotelu Voroněž v Brně

Odborný program proběhne ve čtyřech sekcích: angiochirurgické, kardiochirurgické, posterové a v sekci nelékařských zdravotnických pracovníků. V kardiochirurgické sekci bude vytvořen prostor pro kardiologické přednášky a podobně v sekci angiochirurgické pro přednášky s endovaskulární a angiologickou tematikou. Program dále doplní satelitní sympozia a tematické workshopy cílené nejen na mladé lékaře. Paralelně budou probíhat též firemní prezentace. U stánku společnosti SurgiCare si budete moci prohlédnout portfolio kýlních sítěk Davol, Bard, laparoskopické nástroje Applied Medical i hemostatika Equimedical. Chybět samozřejmě nebude ani inteligentní elektrochirurgický systém Voyant. Těšíme se na Vaši návštěvu!

13. OSTRAVSKÉ DNY MINIINVAZIVNÍ CHIRURGIE

se konají 8. – 9. listopadu 2018 v Clarion Congress Hotel Ostrava

Letošní program je tematicky velmi bohatý, přičemžhlavní důraz bude kladen na onkochirurgii a miniinvazivní přístupy. U stánku společnosti SurgiCare si budete moci prohlédnout portfolio kýlních sítěk Davol, Bard, laparoskopické nástroje Applied Medical i hemostatika Equimedical. Chybět samozřejmě nebude ani inteligentní elektrochirurgický systém Voyant. Těšíme se na Vaši návštěvu!

V. ČESKÁ HERNIOLOGICKÁ KONFERENCE

se koná 1. – 2. listopadu 2018 v NH Collection Olomouc Congress a v Prostějovské nemocnici

I letos se do Olomouce sjedou zajímaví zahraniční hosté. V přednáškách zazní již tradičně mnoho zajímavého o komplikacích či recidivách, ale nebudou chybět ani novinky, o kterých se v oblasti herniologie v současné době mluví. Stejně jako loni, i letos je součástí kongresu praktická část nazvaná Hernia Basic. U stánku společnosti SurgiCare si budete moci prohlédnout portfolio kýlních sítěk Davol, Bard, laparoskopické nástroje Applied Medical i hemostatika Equimedical. Chybět nebude ani inteligentní elektrochirurgický systém Voyant. Těšíme se na Vaši návštěvu!

XXVII. KONFERENCE SEKCE GYNEKOLOGICKÉ ENDOSKOPIE

se koná 25. – 27. října 2018 v Clarion Congress Hotelu Olomouc

Tématem letošního setkání bude hledání Hranice miniinvazivní operativy v gynekologii, aneb mezní situace – indikace – operační výkony. V roli přednášejících se představí i zajímaví zahraniční hosté. U stánku společnosti SurgiCare si budete moci prohlédnout bohatou nabídku produktů Boston Scientific a hemostatika Equimedical. Těšíme se na Vaši návštěvu!

64. VÝROČNÍ KONFERENCE ČESKÉ UROLOGICKÉ SPOLEČNOSTI

se koná 17. – 19.10. 2018 v multifunkční aule Gong v Ostravě

Po šesti letech se vrcholná vědecká akce naší odborné společnosti vrací do moravskoslezské metropole a vědecký výbor konference toho využil k tomu, abychom se ohlédli zpět, jak moc se náš obor za ten relativně krátký čas změnil. Proto letos budou nově zařazeny do odborného programu na úvod každé sekce „state of the art“ přednášky, ve kterých renomovaní odborníci přehledně shrnou vývoj našeho oboru za uplynulých 6 let a nastíní trendy budoucího rozvoje v jednotlivých segmentech urologie. Další vyzvané přednášky budou mít účastníci možnost vyslechnout v rámci tradičního úvodního bloku. Účastníci konference samozřejmě nepřijdou ani o už tradiční živé přenosy z operačních sálů (letos věnované problematice chirurgické léčby striktur uretry), satelitní sympózia a kurz Evropské školy urologie (ESU). Ten bude letos věnován problematice správné indikace a interpretace výsledků urodynamických vyšetření s důrazem na praktické aspekty z klinické praxe. Společnost SurgiCare se na Vaši návštěvu těší u stánku, kde naleznete produkty Boston Scientific a Equimedical. Těšíme se na shledanou!

8. KONGRES CHIRURGIE JATER, ŽLUČOVÝCH CEST A PANKREATU

se koná 20. – 21.9. 2018 v Parkhotelu Plzeň

Letošní kongres bude věnován rozsáhlé problematice benigních a maligních onemocnění jater, slinivky břišní a žlučových cest, včetně poranění této oblasti. Kromě ústních sdělení plánujeme i zařazení videosekce a zajímavých kazuistik. Kongres je koncipován jako multioborový, což je hlavním cílem pro úspěšnou diagnostiku a léčbu našich nemocných. Na kongresu vystoupí celá řada významných českých a zahraničních odborníků s přednáškami, které by měly přinést zásadní informace o moderní diagnosticko-léčebné strategii onemocnění hepatopankreatobiliárního systému. U stánku společnosti SurgiCare si můžete prohlédnout laparoskopické portfolio Applied Medical, a to včetně elektrochirurgického generátoru Voyant. Dále u nás naleznete kýlní síťky Davol, Bard či hemostatika Equimedical. Těšíme se na shledanou!

XXII. HARRACHOVSKÉ CHIRURGICKÉ DNY

se konají 7. – 8.6. 2018 v hotelu Sklář, Harrachov

Pořádání akce s tradicí 22 let je pro organizátory zavazující. Je naší snahou každý rok zvedat úroveň kongresu jak odbornou, tak společenskou. Chceme, aby Harrachovské chirurgické dny byli místem, kde starší předávají zkušenosti mladým, ale i místem kde se poprvé prezentují začínající chirurgové a sestry. Letos vás čekají diskuse na témata z oblastí hrudní, břišní, cévní chirurgie a traumatologie. U stánku společnosti SurgiCare si můžete prohlédnout laparoskopické portfolio Applied Medical, a to včetně elektrochirurgického generátoru Voyant. Dále u nás naleznete kýlní síťky Davol, Bard či hemostatika Equimedical. Těšíme se na shledanou!

XXIII. PRACOVNÍ SYMPOZIUM CSIR

se koná 31.5 – 2.6. 2018 v hotelu Sklář, Harrachov

Česká společnost intervenční radiologie České lékařské společnosti J. E. Purkyně Vás letos zve k sympoziu nad otázkami onkointervence, embolizace, dospělých i dětí. Společnost SurgiCare se na Vaši návštěvu těší u stánku, kde naleznete produkty Boston Scientific a Equimedical. Těšíme se na shledanou!

XX. SETKÁNÍ ČESKÝCH A SLOVENSKÝCH CHIRURGŮ NA MORAVĚ

se koná 10. – 11. května 2018 ve Skalském dvoře, Nové Město na Moravě

Česká chirurgická společnost České lékařské společnosti J. E. Purkyně, Slovenská chirurgická spoločnosť, Česká společnost pro úrazovou chirurgii ČLS JEP, Česká společnost chirurgie ruky, ČLS JEP – Spolek lékařů v Novém Městě na Moravě a Chirurgické oddělení Nemocnice Nové Město na Moravě, p.o. Vás opět letos zvou na jubilejní XX. Setkání českých a slovenských chirurgů na Moravě. U stánku společnosti SurgiCare si můžete prohlédnout portfolio kýlních sítěk Davol, Bard, a vše, co pro laparoskopii nabízí Applied Medical, a to včetně elektrochirurgického generátoru Voyant. Chybět nebudou ani hemostatika Equimedical. Děkujeme za Vaši návštěvu a těšíme se na shledanou!

CHIRURGIE PÁNEVNÍHO DNA

se koná 10. – 11. května 2018 v Kunětické Hoře, Dříteči

Multioborové setkání odborníků zabývajících se chirurgií pánevního dna umožňuje setkání lékařů, kteří se v praxi příliš nepotkávají, přestože se zabývají problematikou téhož. Chirurgické živé přenosy nabídnou letos operace análního a rektálního prolapsu, transanální mezorektální exize, Přednášky pak komplexní prolapsy pánevního dna, poruchy sfinkterů, rektoanální píštěle, AMIS – TaTME. Z oboru Gynekologie nabídnou živé přenosy rozdílné přístupy k řešení močové inkontinence, a doplní je přednášky na téma prolapsy pánevního dna, močová inkontinence,rektovaginální píštěle. Z oboru urologie naváží přednášky o řešení urologických komplikací po operacích pánevního dna. Společnost SurgiCare se na Vaši návštěvu těší u stánku, kde naleznete produkty Boston Scientific a Equimedical. Těšíme se na Vás!

JARNÍ EDUKAČNÍ UROLOGICKÉ SYMPOZIUM – JEUS 2018

se koná 13. – 11.4. dubna2018 v hotelu Jezerka, Seč

Výbor České urologické společnosti se domnívá, že s ohledem na velmi dynamický rozvoj urologie je na místě vytvořit platformu, kde by mohly být urologům prezentovány nové trendy v oboru. Proto se výbor ČUS rozhodl navázat na předchozí ročník a pokračovat v pořádání Jarního edukačního urologického sympozia i v roce 2018. Program byl připraven tak, aby oslovil jak urology pracující u lůžka, tak kolegy pracující v ambulantní složce. Základem jsou vyzvané přednášky, ale zájemci budou mít rovněž možnost nácviku praktických dovedností v oblasti flexibilní ureteroskopie a biopsie prostaty v rámci oblíbených individuálních „hands-on“ tréning. Společnost SurgiCare se na Vaši návštěvu těší u stánku, kde naleznete produkty Boston Scientific a Equimedical. Těšíme se na Vás!

XVII JARNÍ SETKÁNÍ LOKET 2018

NA ZÁMKU ZBIROH

se koná 12. dubna 2018 v Muchově sále na zámku Zbiroh

Na setkání Vás zve 2. Chirurgická klinika LF UK a ÚVN v Praze Vás letos zvou na tradiční setkání do nových prostor – na zámek Zbiroh. Pozornost hostů bude letos upřena směrem k tématu Onkochirurgie ve změnách pravidel a příležitostí. U stánku společnosti SurgiCare si budete moci prohlédnout portfolio chirurgických nástrojů Applied Medical, kýlních sítěk Davol, Bard, i hemostatik Equimedical. Těšíme se na Vaši návštěvu!

PRACOVNÍ DNY KOLOPROKTOLOGICKÉ SEKCE ČCHS ČLP JEP

se konají 22. a 23. února 2018 v pražském Erbia Congress Center (27. patro budovy City Tower, Praha 4)

Pracovní dny v letošním roce věnují svou pozornost tématu divertikulární choroby. U stánku společnosti SurgiCare si budete moci prohlédnout portfolio chirurgických nástrojů Applied Medical, kýlních sítěk Davol, Bard, i hemostatik Equimedical. Těšíme se na Vaši návštěvu!

Co se stalo v roce… 2018 2020-01-09

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *